Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Величенствена бајка во срцето на Ирска

Хотелот The Europe се наоѓа на брегот на Лох Леин, еден од најубавите во југо-западниот дел на Ирска.

Совршено закотвено во пределот, помеѓу пространствата на вода и планините, убавината и спокојството што извираат од ова место ви нудат совршен одмор за вашето тело и дух. Киларни е една од најпосакуваните области на Ирска, а хотелот The Europe е една од најлуксузните и најнаградуваните во земјата. Тоа е вистински рај за љубителите на природата, со невидени предели опкружени со езера, со луксузни и удобни соби и апартмани.

Класично украсените соби и апартмани на хотелот „Европа“ ви ги нудат сите најдобри во однос на луксуз и удобност. Можете да се одлучите за соба со поглед на градината, заливот или езерото, со целата технологија неопходна за модерен престој. Околните планини обезбедуваат максимална приватност и промена на сценографијата за релаксирачки одмор.

187-те соби во хотелот Европа вклучуваат претседателски апартман, два пентхаус апартмани и три апартмани со една спална соба, доколку сакате да се одлучите за најдоброто. Секоја соба или стан има свој приватен балкон, така што не ја пропуштате убавината на пределот. Сепак, неспорниот луксуз на неговите соби и апартмани несомнено не е главната предност на хотелот „Европа“.

Hotel The Europe го следи ESPA Spa, еден од најлуксузните во земјата. Третманите на оваа бања се едни од најдобрите и најефикасните во однос на квалитетот, чистотата и интеграцијата на природните елементи, истовремено имаат за цел да обезбедат максимум во домените на убавина, здравје и релаксација, користејќи древни техники од целиот свет. Многупати наградуван, спа-центарот има внатрешни и надворешни базени, теретана и термални апартмани.

Кога вашиот животен стил и стресот од секојдневниот живот е станат премногу интензивен, поклонете си време за себе, со неколку моменти на релаксација во еден од најпознатите хотели во Ирска среде најубавите предели на Северна Европа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Сè е во ред се додека ги консумираме умерено… Знаеме дека солта и шеќерот се сметаат за бела смрт. И, повеќето од нас секојдневно...

Cotton Club

На едно од поретките појавувања во јавноста, последно време, поради пандемиските и епидемиолошките мерки во Франција, Брижит Макрон покажа малку поинакво издание на облека...

Fine Living

Неименуван руски милијардер купи прекрасна, неокласична луксузна вила Виндзор Парк Хол, која официјално е една од најголемите продажби на недвижнини во Велика Британија …...

Wall Street

Иако пред неколку дена Биткоинот ја достигна својата рекордна вредност, денес зборуваме за сосема спротивен спектар на нештата… Ова, како и другите валути, изгубија...

Advertisement