Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

БРЕД ПИТ сам си купил ПОДАРОК ​​од 40 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Некогаш ова беше во сопственост на популарна писателка, а сега вака изгледа (ВИДЕО)…

Холивудскиот актер Бред Пит (58) си купил луксузна куќа, која е позната како „Seaward“, а се наоѓа на брегот на Калифорнија. Историскиот дом на Даниел Луис Џејмс заработи 40 милиони долари и се смета за еден од најскапите некогаш продадени во областа.

Како што пишува Daily Mail, Бред Пит е познат како некој што сака стари куќи, па не чуди што решил да купи имот кој бил изграден во далечната 1918 година.Имотот е дизајниран од архитектот од 20 век, Чарлс Самнер Грин. Тој го дизајнираше на земјиште во сопственост на писателот Даниел Луис Џејмс, кој ја напиша „Познати низ целиот град“.

Луксузниот имот кој е на само неколку метри од плажата е со дрвена естетика и е изграден од гранит. Има светли прозорци од тули, лично избрани од Чарлс Грин и покрив со ќерамиди во медитерански стил.

Ексклузивни фотографии од имотот се направени од фотографот Александар Вертикоф во 1997 година.

  • Кога го фотографирав, сè беше ненаселено некое време. Веќе 50 години е во фаза на доизградба, тешко беше да се каже кои соби ги има. Некои од погледите од имотот веројатно веќе не постојат, тревата и зеленилото ќе пораснеа и немаше да можете да ја видите страната на куќата. Не е толку голем имот, но е многу приватен, не можете само да влезете“, изјави тој за Daily Mail.

Деновиве Бред ја загуби правната битка против поранешната сопруга Анџелина Џоли, а се расправаа за винаријата Шато Миравал, каде што се венчаа во 2014 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement