Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

БИЛ ГЕЈТС ПРОДАДЕ КУЌА ВО ЧИКАГО ЗА 1,5 МИЛИОН ДОЛАРИ…

Бил и Мелинда Гејтс тргнаа по различен пат по разводот, а исто така одлучија да го продадат својот заеднички имот.

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс и неговата поранешна сопруга Мелинда поседуваа повеќе домови, вклучително и ултра луксузен замок покрај езерото во Вашингтон, вреден 150 милиони долари, и дом со пет спални во Хајд Парк, Чикаго.

Куќата е купена во 2018 година за нивниот син, 22-годишниот Рори Гејтс, кој дипломирал на Универзитетот во Чикаго во јуни.

Кој е сопственик на куќата по разводот, не се знае, но она што е објавено во јавноста за трикатниот дом од 1902 година е дека тој е 300 квадратни метри, има пет спални соби, четири бањи, дрвени подови и сопствени прозорци.

Ова прекрасно живеалиште вклучува и кујна со професионални апарати, кујнски остров и голем дел за појадок со врати кои водат до терасата.

Стариот, но атрактивен дом има примарна спална соба на вториот кат со приватен балкон и подрум со голема семејна соба.

Исто така, има одвоена гаража со три автомобили на задниот дел од имотот.

Агентот за недвижнини Џејсон О’Бирн откри дека неговите клиенти добиле повеќе понуди за куќата и „добро се снашле“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement