Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Бесконечно прилагодлив туш кој ќе ги исполни сите ваши очекувања

STEP не е само туш кабина што се поставува рамно со подот, туку вистински подарок за разновидност со издржлив, практичен и одржлив материјал во четири бои и многу стандардни големини што може да се прилагодат бесконечно.

Дали ви треба нешто друго за итно реновирање на бањата?

Дизајниран и патентиран од Scarabeo Ceramiche, овој порцелански „сад за туширање“ од 25 мм е достапен во многу големини и може да се прилагоди (по потреба) и да се инсталира рамно со подот.

Изработен е од еден порцелански блок со дебелина од 25 мм. Совршен за монтирање од под до под, достапен е во многу стандардни големини: 71×120, 80×100-120-140-160 и 90×100-120-140-160 cm, плус дополнително продолжување од 80×59 и 90×59. Покрај тоа, овој под за туширање може да се прилагоди за време на процесот на инсталација.

Покрај тоа што е практичен, STEP е и одржлив бидејќи оваа индустриски произведена керамика повторно ги користи сите мешавини и остатоци што произлегуваат од производствениот процес. Резултатот е разноврсен, неверојатно издржлив, водоотпорен и не се лизга материјал кој е отпорен на вдлабнатини, гребнатини, дамки, светлина, температурни промени, лоши временски услови и може да издржи до 2000 кг.

За да понуди најмногу приспособување, тој е достапен во четири бои: мат бела, мат бетон, мат црна и мат сива боја.

Италијанската компанија специјализирана за производство на модерни и дизајнерски бањи и мебел е одговорна за правење туш. Овој бренд има за цел да понуди нов декор што може да комбинира стил и исклучителна функционалност, истовремено дефинирајќи го карактерот на бањата.

STEP -  beskonačno prilagodljiv tuš koji će ispuniti sva vaša očekivanja

STEP -  beskonačno prilagodljiv tuš koji će ispuniti sva vaša očekivanja

STEP -  beskonačno prilagodljiv tuš koji će ispuniti sva vaša očekivanja

STEP -  beskonačno prilagodljiv tuš koji će ispuniti sva vaša očekivanja

STEP -  beskonačno prilagodljiv tuš koji će ispuniti sva vaša očekivanja

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement