Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Анонимен руски господин ја купи најскапата вила на Флорида

Што би направиле ако имате 140 милиони долари вишок?

Ако размислувате како овој непознат руски купувач, веројатно ќе излезете и ќе си купите ултра луксузен дом. Анонимниот господин за кој зборуваме скоро ја купи најскапата вила во Флорида и платил сè во готово.

Создавајќи бура во светот на недвижнините, оваа купопродажба вклучува новоизградена вила лоцирана во Палм Бич, на имот што некогаш бил во сопственост на поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп. Вилата е распоредена на 2.100 квадратни метри и нејзиниот дизајн е потпишан од архитектот Вилијам М. Бојл, од студиото Boyle Architecture. Луксузниот дом има и базен и вила за гости, покрај неверојатната листа на комфор.

Сензационалната продажба се случи само дваесет и четири часа откако мистериозниот купувач го виде овој дом за прв пат. Исто така, можеме да кажеме дека вилата претходно била во сопственост на рускиот олигарх Дмитриј Риболовлев, кој ја купи по цена од 95 милиони долари во 2008 година и по реновирањето ја продаде 108,2 милиони американски долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement