Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Американскиот кантавтор Мерлин Менсон не може да блесне на деловниот фронт,ама очигледно заштедил доволно пари за да си дозволи импресивна вила…

Доказ за тоа е неговото ново купување – прекрасен дом во Глендејл кој уметникот неодамна го купи за 2,2 милиони долари.

Изградена во 1960-тите и последователно реновирана неколку пати, куќата има четири спални соби и три бањи распоредени на две нивоа, со вкупна површина од нешто повеќе од 200 квадратни метри.

Двојните влезни врати водат до дневна соба исполнета со светлина со дрвени подови и камин од камен од лава.

Други карактеристики вклучуваат семејни и трпезариски простории со отворен концепт, дрвен балкон идеален за трпезарија под отворено небо и целосно реновирана кујна со викиншки апарати, најсовремена шкафче и прилагоден кујнски остров.

Сите четири спални соби од овој дом се наоѓаат на вториот кат, при што секоја нуди поглед на околните древни дабови дрвја.

Неколку дрвени палуби и двор се исто така дел од имотот, додека голем тревник се наоѓа зад неверојатно студио за снимање.

Менсон ја купи куќата од текстописецот Џереми Рузумно, кој ја купи минатата година за 1,6 милиони долари. Ја реновирал куќата и ја надградил одвоената гаража со два автомобили во професионално студио за снимање, комплетно со звучно изолирани ѕидови.

Сега е во своите педесетти години, кариерата на Менсон веројатно го достигна врвот во средината на 1990-тите со неговиот истоимениот албум Antichrist Superstar и последователните албуми на Mechanical Animals. Во 2021 година, ѕвездата на Westworld, Еван Рејчел Вуд и многу други жени го обвинија Мерлин Менсон за психичко и сексуално злоставување. Самиот пејач исто така призна дека неговата кариера како и неговата банкарска сметка се „во пад“, но се чини дека неговиот неодамнешен шопинг раскажува поинаква приказна!

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement