Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

АЛИСОН ХАНИГАН ПРОДАВА ЛУКСУЗЕН ДОМ ЗА 18 милиони долари…

Алисон Ханиган, која глумеше во серијата „Како ја запознав мајка ти“, ја продава својата прекрасна куќа во Лос Анџелес за 18 милиони долари.

Вилата со пет спални соби и осум бањи е поставена на повеќе од 3,25 хектари во Енцин, популарна област во долината Сан Фернандо. Луксузниот имот на познатата актерка се состои од главна куќа со три спални соби, пансион со една спална соба, посебна теретана и гаража за три автомобили.

Низа бетонски, дрвени и стаклени павилјони формирани од плочи ја сочинуваат куќата, со галериски простори што поврзуваат различни области за да го дефинираат централниот двор.

Надвор ќе најдете куглана, тениско игралиште, базен и прекрасни градини. Ханиган и нејзиниот сопруг Алексис Денизоф го ажурираа пејзажот за време на нивниот престој во куќата, а од секоја соба може да се видат околните дрвја, чинари, портокали, авокадо и палми.

Имотот, познат како резиденција Шерман, бил изграден во 2001 година од архитектот Питер Толкин, кој дизајнирал други знаменитости во Калифорнија, вклучувајќи ја куќата „Сунглас“ во Малибу и ресторанот Саладанг Гарден во Пасадена. Ханиган и Денисоф ја купија вилата во 2016 година за 7,95 милиони долари.

Покрај промените на надворешноста, Ханиган и Денизоф додадоа и покривни прозорци на главната куќа, дополнително осветлувајќи ја. Додека двајцата одбиле да коментираат за продажбата на куќата, познато е дека веќе го напуштиле величествениот имот.

Погледнете повеќе слики од куќата во фотогалеријата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement