Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Алекс Родригез продаде првокласен имот во Мајами за 6,3 милиони долари

Бејзбол великанот Алекс Родригез неодамна продаде имот во Мајами за 6,3 милиони долари.

Трансакцијата дојде само осум месеци откако A-Rod купи имот на езерото во април за 5,5 милиони долари. Неколку недели подоцна, тој одлучи да го продаде имотот за 8,5 милиони долари. Во мај цената падна на 7,2 милиони долари, пред да го продаде имотот во декември по уште помал износ. Дури и со попусти, Родригез заработил мал профит од брзата продажба.

Според извештаите, новите купувачи ќе го урнат овој имот за да направат простор за нова вила која целосно ќе ја искористи крајбрежната средина.

Сместена на една третина хектар, еднокатна резиденција, изградена во 1962 година, нуди четири спални соби и три бањи. Се наоѓа во срцето на Дизајн Дистриктот Мајами, на затворениот приватен остров Беј Поинт Естејтс.

Локацијата гледа на езерото Сабал и хоризонтот на Мајами. Реновирана во 1985 година, вилата со минималистички дизајн има подови со плочки, светла кујна и простор за дневен престој и трпезарија што се отвора на терасата преку стаклени лизгачки врати.

Надвор, приватната оаза има раскошен декор, базен и надворешна кујна.

Поранешниот играч поседува и спектакуларен имот од 40 милиони долари на Ѕвездениот остров кој наводно го купил со својата поранешна, суперѕвездата Џенифер Лопез, а поседува и луксузна вила на Флорида.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement