Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Автентичен хотел за спектакуларен одмор

Постојат голем број хотели во светот кои нудат интересни содржини на сите свои посетители…

Без разлика дали сакате да се опуштите и да уживате во една од најголемите светски метрополи или да копнеете за близок контакт со природата, светот на угостителството секогаш има ас во ракавот што може да го повлече само за вас. Доколку спаѓате во оваа втора група на луѓе, хотелот Kaiyuan Senbo е иновативно одморалиште во Кина, кое се состои од ложа во форма на мала слатка куќа од дрвја, вметната во прекрасен планински пејсаж.

Преземајќи ја природата како почетна точка, импресивното одморалиште им дава на своите гости можност да го пронајдат својот мир и удобност во нивниот дом или да започнат нова авантура низ природниот свет што ги чека надвор.

Секој сет се состои од пет или шест ложи, кои се наредени едни врз други како лего тули, додека на гостите им се достапни преку скали или патеки што ја пресекуваат целата структура. Централната надворешна тераса е фокусна точка за сите ложи и создава уникатен заеднички простор каде гостите можат да се поврзат и да се дружат, да уживаат во погледот и да се релаксираат во природната средина.

Одморалиштето нуди навистина автентично искуство на сите гости кои копнеат по мир и спокој, но сигурно ќе им се допадне на сите оние кои негуваат авантуристички дух.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

При составувањето списоци со најубавите плажи во Европа, во нив најчесто ќе бидат португалскиот Карвоеиро, розовата плажа Елафониси во Грција или Нотр Дам во...

Fool Moon

Некои луѓе можат лесно да разговараат со вас како да ве познаваат цел живот, а вие сте се запознале пред десет минути. Меѓутоа, овие...

Green Tea

Доколку сакате да бидете во топ форма, покрај балансираната исхрана, исто така овие пијалоци можат да ви помогнат… Ако се обидувате да изгубите тежина,...

Fine Living

Во свет каде многу работи стануваат виртуелни и постојат во една сосема поинаква реалност, можностите се навистина неограничени… Во текот на изминатата година, целиот...

Advertisement