Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Voyager Station – хотел за љубителите на вселената

Orbital Assembly Corporation ќе започне со изградба на луксузен хотел во 2025 година.

Ако некогаш сте сонувале за годишен одмор надвор од нашата планета, Orbital Assembly Corporation моментално работи на остварување на сите наши соништа – оваа група конечно ги објави плановите да започне со изградба на Voyager Station, луксузен хотел во вселената во 2025 година. Ова меѓуѕвездено одморалиште, сместено во долната орбита на нашата планета, ќе стане функционално до 2027 година.

Компанијата исто така претстави рендери на футуристички хотел, илустрирајќи 20 „капсули“ или „соби“ што може да се резервираат, а кои се поврзани со ротирачка основа. Постојаното ротирање на рамката ќе генерира вештачка гравитација, што е клучно кога станува збор за безбедно искуство што може да се ужива. Луксузни комфор вклучуваат кино, спа центар, теретана, неколку ресторани и концертни простории. Исто така, ќе има ложи со поглед на нашата планета, со барови кои покрај неверојатната панорама нудат и спектакуларни хотели.

Orbital Assembly Corporation планира да го продаде својот удел во овој хотел на независни инвеститори. Според space.com, компанијата ќе ја понуди и Војаџер станицата како центар за обука на лунарни мисии финансирани од државата. Погледнете го рендерот во галеријата и видеото:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement