Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Дестинации кои имаат најмногу сончеви денови во текот на годината

Со оглед на тоа дека летните годишни одмори се ближат ,време е да поченеме да размислуваме з атоа каде би го поминале годишниот одмор ова лето, која дестинација да ја посетиме…

Иако временските услови овие деновие не асоцираат повеќе на есен, сепак треба сериозно да размислиме каде би го поминале одморот. Ви ги претставуваме дестинациите кои имаат најмногу сончеви денови во годината.

АКАПУЛКО-МЕКСИКО 338 дена

ФОЏА -ИТАЛИЈА 330 дена

ТЕЛ АВИВ-ИЗРАЕЛ-330 дена

АСВАН-ЕГИПЕТ – 322 дена

ЛАС ВЕГАС- САД-320 дена

ВАЛЕНСИЈА-ШПАНИЈА – 300 дена

АНТАНАРИВО-МАДАГАСКАР- 291 дена

ВЛАДИВОСТОК-РУСИЈА- 269 дена

МАРСЕЈ-ФРАНЦИЈА- 230 дена

АДЕЛАЈД-АВСТРАЛИЈА- 224 дена

ТОКИО-ЈАПОНИЈА- 197 дена

ЊУЈОРК-САД- 184 дена

КЕЛН – ГЕРМАНИЈА-65дена

 

БИРМИНГАМ-АНГЛИЈА -62 дена

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...