Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

“All I Want For Christmas” е куќата во која Мараја Кери се изолира за време на пандемијата (ФОТО)

За нивна среќа, славните и богатите имаат повеќе ресурси и можности да избегаат од секојдневниот живот, па изнајмувањето куќи, вили и цели летувалишта за себе и за своите најблиски не е невообичаено.

Така, Мараја Кери одлучи да се оддалечи од Њујорк за време на пандемијата и најде поудобен дом за нејзиното семејство, најблиски соработници и осигурување во округот Вестчестер, Њујорк, на околу 10 милји од куќата во која долго живееше со нејзиниот прв сопруг Томи Мотол.

Луксузната вила му припаѓа на поранешниот директор на Вол Стрит, Џеј Двек и се наоѓа во затворена заедница. Резиденцијата има 6 спални, 7 комплетно опремени бањи, 4 тоалети, кујна и трпезарија, а дополнителните содржини вклучуваат теретана, филмска соба и игротека, така што забавата за време на карантин не може да изостане.

Но, што би била Мараја без малку „сјај“? Софистицираноста и неутралните тонови кои проникнуваат во ентериерот се контрастни со разновидниот изглед на надворешноста, особено базенот осветлен со ламби во различни бои. Неговиот облик на виолината Страдивариус најдобро може да се доживее од воздух, а неговото производство траеше повеќе од една година и чинеше околу милион долари. Вистинска ситница во споредба со цените на вистинските виолини на Страдивариус.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...

Four Seasons

Познатата водителка Елен Деџенерес и нејзината сопруга Порша де Роси наскоро повеќе нема да бидат соседи на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито,...