Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

10 познати туристички атракции кои навистина не изгледаат како на разгледниците

Дали сонувате да ја посетите Салата на огледалата во Версај, шпанските скали во Рим или Кинескиот Ѕид? Подгответе се за гужви. Познатите туристички атракции привлекуваат голем број туристи, затоа треба да се вооружите со трпеливост на овие места.

Некои туристички атракции се чини дека се оддалечени илјадници милји од цивилизацијата, но, сепак, има доста исклучоци. Покрај Стоунхенџ, на пример, има неколку патишта, додека урбаниот Каиро се наоѓа веднаш до древните пирамиди.

Ниту големината нека не ве лаже – познатите уметнички дела и статуи на фотографиите изгледаат поголеми отколку што навистина се. Ако не знаете каде шетате, може да ја изместите фонтаната Манекен Пис со момче кое уринира во Брисел. Да не беше секогаш толку гужва пред сликата на Мона Лиза, веројатно ќе ја пропуштевте за време на турнеја низ Лувр.

Ѕирнете во нашата галерија со фотографии и видете познати места и статуи кои навистина не личат на добро познатите разгледници.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Постојат жени кои се толку сигурни во себешто не мора да прибегнуваат кон никакви трикови за да се подобрат или да изгледаат подобро. Кејт...

Cotton Club

Ќерката на славната пејачка застана пред камерите за нова колекција на шарена облека потпишана од славниот британски дизајнер, а тоа се креации за вежбање...

Cotton Club

Силвија Фенди се занимава со класични елементи на машка облека, но тука додава и логоманија, па покрај основните тонови, колекцијата ги истакнува и ефективните,...

Fool Moon

Што одредува кој сексуално нè привлекува? Ова е изненадувачки тешко прашање на кое е тешко да се одговори затоа што се чини дека привлечноста...

Advertisement