Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

10 најпопуларни Airbnb локации на Instagram

Од очигледни причини, единствените патувања на кои редовно патуваме се нашите фантазии. Ако живеете за моментот кога повторно можете да го испланирате бегството во странство, еве ги 10-те најпопуларни локации на Airbnb Instagram кои имате можност да ги резервирате.

Рурална идила на југот на Франција

Може ли нешто подобро од необична куќа во Saint-Victor-la-Costa, искапена во топлото златно светло на југот на Франција, да се опоравиме од карантин?

Прекрасен поглед на Валпараизо, Чиле

Можеби по долго седење на компјутер ќе ве интересираат спортови на вода? На ова поткровје со поглед на Квинтаи, можете да нурнете во морето директно од вашата тераса (добро, за малку).

Куќа на езеро во Гватемала

Наместо четири sида во вашата спална соба, разбудете се опкружени со бујни зелени ридови со поглед кон езерото Атитлан, најдлабокото во Централна Америка.

Глампинг во Вермонт

Вистинско кампување… Поминете една ноќ на отворено на фарма за цвеќиња во рачно изработена куќа. Потоа уживајте во утринското кафе на блискиот водопад.

Скривалиште во пустината во Калифорнија

Можете социјално да се дистанцирате на оваа стилска, затскриена пустина, на само два часа од Лос Анџелес, иако се чувствувате како да сте милион милји од цивилизацијата. Кому му е потребен Нетфликс кога можете да ги гледате sвездите?

Училишна зграда од 19 век во Њујорк

Ако месевте леб од кисело тесто за време на изолацијата, тоа би можеле да го направите во кујната од вашите соништа во реновирана училишна куќа во државата Њујорк. Подоцна, истражувањето на Хадсон и локалниот парк сигурно ќе ги надмине очекувањата.

Осамена куќа во Њујорк

Друго скривалиште на запад во форма на живописна куќа со камин и крајбрежна област надвор.

Дуомо пред прозорец во Фиренца

Вратете се во Европа како потсетник за одличните можности за одмор во градот. Соло престој во ова студио со поглед на една од најимпресивните згради во Фиренца е гарантирано да ви даде чувство на свежина.

Капење како реализација на најлудите фантазии

Тешко е да се најде бања подобра од оваа. Оваа реновирана колиба на планините Сан Хачинто во Калифорнија е сон на планинар … или едноставно можете да уживате во целото патување.

Чамец на браната Јоанополис во Бразил

Одлично социјално дистанцирање. Опуштањето во „бродска куќа“ што се ниша на брановите на браната Јоанополис е добра опција за закрепнување од пандемија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Филмската награда за најдобра режија ја доби Клои Жао за филмот „Nomadland“ на Златниот глобус во 2021 година и таа стана првата жена со...

Fine Living

The Budapest Cafe се отвори во Мелбурн со ентериерот на студиото за дизајн Biasol, инспирирано од естетиката на филмот „The Grand Budapest Hotel“ на...

Green Tea

Нашата кожа е составена од повеќе од 50 проценти керамид (церамид), затоа не треба да изненадува што оваа состојка игра витална улога во одредувањето...

Green Tea

Дали е паметно да се елиминира шеќерот целосно од вашата исхрана? Ограничувањето на слатките воопшто не е од корист, и може да биде опасно...

Advertisement