Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

СЕГА МОЖЕТЕ БЕСПЛАТНО ДА ЖИВЕЕТЕ НА ИРСКИОТ ОСТРОВ ГОДИНА ДЕНА!

Дали ви е здодевно од вашата досадна работа и често сакате да побегнете од сето тоа? Па, ирскиот остров Инишман бара некој кој сака да го направи токму тоа.

Ако топлотниот бран го нарушува вашето расположение, животот на село покрај море може да биде совршено решение. Островот бара семејство да живее таму, без кирија, една година. Од она што можеме да го кажеме, шемата е дизајнирана да им помогне на децата на училишна возраст да се нурнат во ирскиот јазик (затоа мора да имате деца).

Инишман е апсолутно неверојатна локација: размислете за затскриените плажи, глетки кои го одземаат здивот и недопрената природа. Островот е главно недопрен од туризмот и затоа ирскиот јазик останува основно средство за комуникација. Понудата вклучува „прекрасна, модерна куќа“ во центарот на островот, пристап до работа од дома – што веруваме дека дигиталните номади можат да продолжат да работат нормално. Во огласот се спомнуваат и „многу можности за работа“, но тоа е нешто што веројатно ќе сакате да го проверите пред да одлучите да се преселите.

Објектите на островот вклучуваат градинка, основно училиште и наградувано средно училиште. Јазични курсеви за возрасни се исто така достапни доколку сакате да ги подобрите вашите јазични вештини.

Наш совет? Бидете брзи и аплицирајте сега, бидејќи ова е одлична можност што не се појавува секој ден.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement