Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

САКАТЕ ОДМОР НА НАЈУБАВИ ЛУКСУЗНИ ДЕСТИНАЦИИ? ГИ ИЗБРАВМЕ НАЈДОБРИТЕ ЗА ВАС!

Светот е полн со луксузни дестинации со тони неверојатни бели песочни плажи и раскошни одморалишта кои можете да ги посетите и се навистина рај на земјата.

Од добивање витамин Д и вдишување свеж морски воздух, до капење во терапевтски солени води и слушање на релаксирачката мелодија на ударите на брановите, слободно може да се каже дека одморот на плажа нуди многу повеќе од одмор и има позитивен ефект врз нашето здравје. Отфрлете се од вашиот напорен начин на живот и пробајте нови активности, јадете вкусна храна во најдобрите ресторани или едноставно опуштете се и вратeте се дома подмладени.

Ако барате место за вашата следна луксузна дестинација што треба да ја посетите ова лето, тогаш имате среќа затоа што заокруживме четири од најлуксузните дестинации на плажа на кои можете да се упатите за вашиот одмор од соништата. Откријте ги во галеријата.

БАЛИ

Доколку барате луксузен одмор исполнет со мирни денови на плажа, островот Бали е едно од најневеројатните места во светот. Островот е познат по своите неверојатни бели песочни плажи, додека традиционалната култура на Балеја исто така вреди да се обрне внимание додека сте на одмор. Имајте неверојатни искуства во близина на оризовите полиња, бујните шуми и пробајте неверојатна храна. Доколку ги барате најлуксузните хотели, можете да ги најдете во заливот Џимбаран, кој често се нарекува Беверли Хилс на Бали. Направете си услуга и пробајте ја храната во неверојатните ресторани, додека престојот во Ајодија ресортот со пет ѕвездички, едно од најлуксузните одморалишта на Бали, сигурно ќе ви ги исполни сите желби.

МОНАКО

Едно од најлуксузните места на планетата е Монако, не мал дел благодарение на неговата низа гламурозни хотели, луксузни јахти и одличните шопинг искуства, додека неговата локација покрај брегот само го зацврстува неговиот статус. Екстравагантните хотели имаат луксузни соби, ресторани со висока оцена и можат да се пофалат со завидна глетка, како и раскошни казина во кои можете да се забавувате до раните утрински часови. Ако барате луксузно искуство, посетете го Казино де Монте Карло на вашето патување во Монако, тоа е едно од најубавите казина во светот и можеби ќе имате шанса да се вратите дома со повеќе пари во џеб.

ХАВАИ

Ако сакате да го комбинирате луксузот на животот на плажа со неверојатни искуства во природата, треба да планирате патување на Хаваи. За најлуксузното хавајско искуство, треба да се упатите кон западниот брег на Мауи. Овде ќе најдете екстравагантни луксузни одморалишта, одлични ресторани, терени за голф и бутици со врвни дизајнери. Ако одлучите да останете во Мауи, можете да го посетите најголемиот неактивен вулкан во светот или да отидете на плажата Блек Рок. Хаваи е совршена дестинација за релаксирачки луксузен одмор во најубавото опкружување.

МАЛДИВИ

Ништо не зрачи со луксуз како надводна вила на островски рај со приватен базен и цела низа одморалишта за уживање, а нема подобро место за ваков вид патувања од Малдиви. Тропското сонце во комбинација со неверојатната убавина на природата, со бројни искуства на располагање, како што се истражување на подводниот свет, убаво јадење, релаксирање покрај базен или кино на отворено, ги прават Малдивите совршена дестинација за патници од целиот свет. светот. Благодарение на многуте одморалишта со пет ѕвезди кои се наоѓаат овде, сигурни сме дека лесно ќе најдете место кое нуди се што ви треба.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement