Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Рај на Земјата: Дали е ова најубавиот базен на светот?

Илјадници луѓе секоја година го посетуваат природниот базен длабок 30 метри и опкружен со зеленило за да се уверат во природната убавина со фотографии …Неверојатно убава вегетација, корални гребени, скриени тунели и активни вулкани ја прават Самоа како сет од авантуристички филмови со стероиди. Полинезиска држава сместена во западниот дел на Самоаските острови, североисточно од Фиџи. Ги вклучува островите Саваи, Уполу, Маноно и Аполимо, како и неколку мали, ненаселени островчиња.

Упол е едно од најнеобичните места за капење на планетата. Ќе го најдете вашиот омилен базен среде поле со лава во близина на селото Лотофага, во близина на спектакуларниот брег кој ги поврзува белиот песок и азурниот океан. Суа Океанскиот ров, што буквално значи „голема дупка“, настанал по ерупцијата на вулкан на островот.

Природен базен длабок 30 метри и опкружен со зеленило секоја година го посетуваат илјадници луѓе за да се уверат во природната убавина на фотографиите. Смарагдната вода може да се внесе само на едно место – скала со мала платформа која исто така е скок. Белиот песок и тропските риби кои лазат под нозете придонесуваат за атмосферата од бајките.

Благодарение на многубројните канали кои водат од океанот до базенот, нема страв од сушење. Возрасните ќе платат билет за капење, а децата до седум години можат бесплатно да пливаат. Парите одат за одржување на патишта и зеленило.

Вештите пливачи можат да пливаат низ тунелот и да стигнат до океанот, но тоа не им се препорачува на децата за да спречат несреќи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement