Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Продлабочете ги своите сетила во Six Senses, Гренада

Означувајќи го деби -одморалиштето на брендот на Карибите, Six Senses La Sagesse, Гренада е сместена на југот на островот, позната по својот зачинет и опуштен начин на живот.

Six Senses La Sagesse Grenada Archives - Page 2 of 2 - Caribbean News Global

Планирано да се отвори кон крајот на 2022 година, одморалиштето и живеалиштата се распространети на 15 хектари и распоредени за користење на природната топографија на земјата, обезбедувајќи простор, приватност и непрекинат поглед кон тиркизното море. Одморалиштето ќе понуди 56 соби, седум вили со една спална соба и пет вили со две спални соби, без зграда повисока од палма. Под влијание на традиционалната архитектура во регионот, дизајнерскиот јазик имитира карипско село, кое изобилува со разновидност долж шеталиштето и плажата крај езерото. Пешачките патеки низ градините се направени од пренаменети лушпи од морско оревче и кожи од какао, одржувајќи ја врската со наследството на Гренада „Островот зачини“.

Six Senses Careers - Почетна | Facebook

Се нудат и неколку современи резиденции за купување. Овие домови со три и четири спални соби со зелен покрив се внимателно и индивидуално сместени на драматичниот рид на 21.500 квадратни метри (2.000 квадратни метри) од уредените градини. Секој од нив има базен со должина од 17 метри, хоризонтот и палуби за базени. Внатрешната трпезарија се простира низ покриен бар и тераса со скара која се спојува во градина со трева и раскошни крошни. Што значи да се биде ментално, физички и духовно среќен, внимателно се разгледа во секој аспект на дизајнот, со доволно светлина, свеж воздух, вентилација и смирувачки простор за работа од дома.

Six Senses Dreams of Paradise Found at Six Senses La Sagesse, Grenada –  Hospitality Net

Сопствениците ќе имаат пристап до сите капацитети, удобности и услуги на одморалиштето, како и можност да ги стават своите домови во програмата за изнајмување – една од многуте атрактивни придобивки од овие резиденции. Достапни се пакети за внатрешен дизајн и мебел за да се обезбеди непречен и без проблеми процес на изнајмување имот.

Six Senses Dreams of Paradise Found at Six Senses La Sagesse, Grenada -  Opera News

Еклектична колекција на ресторани и барови ќе се излее на плажа, а заштитниот знак Six Senses Spa обезбедува оаза на спокојство со поглед на работ на лагуната и до која се пристапува само со гондола. Без зграда повисока од палма, одморалиштето навистина го доловува опуштениот, насмеан дух на Гренада, потсетувајќи на живописното село на Карибите, кое изобилува со разновидност покрај шеталиштето крај езерото и прошетка по плажа.

Invest in Six Senses La Sagesse, Starts $220,000 and obtain a Grenadian  Passport - Inspire Bangkok e-Magazine Events

Reconnect with Six Senses launches with rituals, Reconnection Experiences -  Hotelhall

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement