Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Прилика за бесплатна посета на совршениот Бали: Се бараат 4400 луѓе кои ќе го вратат животот на островот

Инфлуенсерите ќе уживаат во бесплатното патување околу Бали од октомври до ноември и ќе ги објавуваат своите искуства на социјалните мрежи како дел од кампањата „Го сакаме Бали“, се вели во соопштението од одделот за туризам на островот.

„КОВИД-19 нанесе сериозен удар врз економијата на Бали, социјалниот и здравствениот сектор, вклучително и туризмот“, соопшти канцеларијата, додавајќи дека околу 75.000 туристички работници останале без работа.

Целта на кампањата е да се промовира „новата ера на туризам“, во која посетителите мора да се придржуваат до здравствените препораки за носење маски, социјално дистанцирање и редовно миење раце, се вели во соопштението.

Бали беше отворен за туристи од другите делови на Индонезија кон крајот на јули, а планот за отворање на 11 септември за странците пропадна поради зголемувањето на случаите на коронавирус.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Приказната за средбата на најекспонираната кралска двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, која јавноста ја слушаше во последните десет години, се чини дека е...

Fool Moon

Овен Љубов: Можно е да запознаете некој што ќе предизвика страст во вас. Склони сте на авантури. Иницираните врски можат да бидат долготрајни. Зафатените,...

Fool Moon

Тешко е да се најде вистинската хемија и кога ќе се сретнете со момчето со кое од прва ќе кликнете, сѐ на што ќе...

Fool Moon

Нејзиниот последен албум „Thank U, Next“ го виде светлото на денот во февруари минатата година и можеме слободно да го наречеме ремек-дело бидејќи ѝ...