Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Поминете го вашиот одмор во куќата каде што пораснал најпознатиот волшебник Хари Потер…

Денеска ве водиме во родната куќа во која порасна најпознатиот волшебник на светот. Куќата De Vere е достапна за изнајмување и ви овозможува привлечно искуство со Хари Потер. Меѓутоа, спротивно на популарното верување, ниедна од куќните сцени во измисленото село на Годриќ не е снимена овде. Сите сцени се снимени во студио, а куќата се користела само како компјутерски генерирана визуелна позадина.

На платформата за патување Airbnb, имате можност да изнајмите една од двете соби во De Vere House, кои се наоѓаат на посебни страници од оваа апликација. Апартманите зрачат со рустикална естетика и го комплетираат искуството од вашиот престој во Англија.

Во куќата на овој мал волшебник има заедничка дневна соба како и трпезарија. Исто така, сопствениците служат целосен англиски појадок, како и негова вегетаријанска верзија.

Куќата De Vere, каде што порасна волшебникот Хари Потер, може да се изнајми за 218 долари дневно. Можеби ова не е најприфатливата опција за одмор, но секако е незаборавно искуство за секој верен љубител на магичниот филмски серијал.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement