Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Поглед од птичја перспектива на велелепните светски градби

Фотографии од повеќето од нив може да се најдат во книги, на билборди, на постери и секако може да се видат на телевизија и на Интернет. Кога ќе се спомене еден од нив, повеќето луѓе знаат како изгледа, благодарение на фактот дека тие се неисцрпен извор на инспирација за уметниците и фотографите. Многу архитекти поминаа стотици часови во усовршување на дадено обележје, така што луѓето ширум светот се воодушевени кога ќе застанат пред нив. Сепак, колку од нив имавте можност да ги видите одозгора?

Bugdet Direct одлучи да ви даде можност да ги искусите светските градби од птичја перспектива. Пред вас е невообичаено патување по крилјата на птиците што ви носи преглед на 6 познати згради од агол што малку луѓе го познаат. Со цел да ги тргнете мислите од светската пандемија, барем за кратко време, овој тим реши да ви ги покаже убавините на човечкото творештво од една нова перспектива. Од Ајфеловата кула до Сиднејската опера, пред вас се најубавите градби во светот, чија изложба ќе ве воодушеви, уште еднаш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement