Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Откријте го ултимативниот луксуз на Сејшелите

Ако барате врвен луксузен хотел, ние имаме совршена понуда за вас

North Island Seychelles се смета за најскап хотел во светот, со многу добра причина. Сместен на прекрасниот атол на Сејшелите, опкружен со бел песок, Индискиот Океан и кокосови дланки, овој хотел нуди луксузни вили на сите свои обични патници.

Луксузниот бос е духот на Сејшелите на Северниот остров, кој сака да им го понуди само најдоброто од најдоброто на своите гости, притоа останувајќи верен на природата и нејзината околина, со апсолутно почитување на традицијата. Архитектонскиот стил на единаесетте вили што се нудат тука е инспириран од традициите на островот, како и од автохтоните и природните материјали. Чист дизајн со минималистички линии, кој овозможува надворешноста да комуницира јасно со ентериерот, може да биде идеален опис на секоја од нив. Сè што е во нив ја симболизира светлината и создава интимна атмосфера, која ќе ви овозможи бегство од мрачното секојдневие. Коралите и природното дрво се некои од елементите што ја красат областа на базенот свртена кон океанот, целосно вклопувајќи се во идиличниот пејзаж на островот.

Десет вили се дизајнирани во стилот на претседателски апартмани, додека најимпресивна е единаесеттата – Villa North Island. Достапно само за парови, има површина од околу 750 квадратни метри и е специјално украсено од локални мајстори, комбинирајќи дрво, камен и стакло, создавајќи вистински рај за сите в inубени парови. Со пристап до приватна плажа, секоја од нејзините соби е вистинска капсула за приватност со поглед кон океанот. Можете да уживате во погледот на отворено море од неколку нивоа – од креветот, џакузи, базен

Освен парови, North Island Seychelles е идеално место за семеен одмор, нудејќи активности и забава за сите возрасти. Гостите можат да ја испробаат својата моќ во кулинарски авантури, со дневно мени подготвено од приватен готвач специјално за нив, според нивниот вкус. Покрај тоа, има прекрасен спа центар во срцето на природата, како и јога сесии и совршено опремена теретана.

Што се однесува до семејните активности, гостите можат да се одлучат за пешачење или шетање во шума, нуркање и откривање на подземниот свет, кајак, сурфање или воодушевување на убавината на зајдисонцето. Најмалите гости ќе можат да го откријат животот на пиратите во рамките на специјална програма наменета само за нив.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Трговскиот град Грантам не се појавувал во вестите толку често. Маргарет Тачер е родена таму, Исак Њутн одел на училиште таму, а во 1740...

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...

Fool Moon

Кога велиме мантра, обично мислиме на некоја реченица што треба да се повтори на неодредено време и парите магично ќе се појават во нашите...

Fool Moon

Кинеската астрологија, како и класичната западна астрологија се состои од 12 хороскопски знаци. Според кинеската астрологија, секоја година управува одреден знак, кој секогаш се...