Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Откријте го ултимативниот луксуз на Сејшелите

Ако барате врвен луксузен хотел, ние имаме совршена понуда за вас.

North Island Seychelles се смета за најскапиот хотел во светот, со многу добра причина. Сместен на прекрасниот атол на Сејшелите, опкружен со бел песок, Индискиот Океан и кокосови палми, овој хотел нуди луксузни вили на сите свои обични патници.

Босоногиот луксуз е духот на Сејшелите Северен остров, кој сака да им го понуди само најдоброто од најдоброто на своите гости, притоа останувајќи верен на природата и нејзината околина, со апсолутно почитување на традицијата. Архитектонскиот стил на единаесетте вили што се нудат тука е инспириран од традициите на островот, како и од автохтоните и природните материјали. Чист дизајн со минималистички линии, кој овозможува надворешноста да комуницира јасно со ентериерот, може да биде идеален опис на секоја од нив. Сè што е во нив ја симболизира светлината и создава интимна атмосфера, што ќе ви овозможи бегство од мрачното секојдневие. Коралите и природното дрво се некои од елементите што ја красат областа на базенот свртена кон океанот, целосно вклопувајќи се во идиличниот пејзаж на островот.

Десет вили се дизајнирани во стилот на претседателски апартмани, додека најимпресивна е единаесеттата – Вила Северен остров. Достапно само за парови, има површина од околу 750 квадратни метри и е специјално украсено од локални мајстори, комбинирајќи дрво, камен и стакло, создавајќи вистински рај за сите вљубени парови. Со пристап до приватна плажа, секоја од нејзините соби е вистинска капсула за приватност со поглед кон океанот. Можете да уживате во погледот на отворено море од неколку нивоа – од креветот, џакузи, базен…

Освен парови, Сејшелите Северниот остров е идеално место за семеен одмор, нудејќи активности и забава за сите возрасти. Гостите можат да ја испробаат својата моќ во кулинарски авантури, со дневно мени подготвено од приватен готвач специјално за нив, според нивниот вкус. Покрај тоа, постои прекрасен спа центар во срцето на природата, како и јога сесии и совршено опремена теретана.

Што се однесува до семејните активности, гостите можат да се одлучат за пешачење или шетање во шума, нуркање и откривање на подземниот свет, кајак, сурфање или воодушевување на убавината на зајдисонцето. Најмалите гости ќе можат да го откријат животот на пиратите во рамките на специјалната програма наменета само за нив.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако ги поврзуваат три различни елементи, вода, воздух и оган, жените родени во овие три хороскопски знаци имаат многу заеднички одлики, а една е...

Fool Moon

Она што е убаво за една личност, не мора секогаш да биде убаво за сите други. Сепак, не може да се негира дека некои...

Fool Moon

Мали тајни кои ќе ви дадат совршени веѓи за неколку минути. Изразот „веѓите се рамката на лицето“ не е случаен. Правилно обликуваните веѓи можат...

Green Tea

Јапонско јаболко Покрај веселата боја која веднаш го крева расположението, ова јаболко содржи витамин ПП, кој е одговорен за производство на серотонин, се бори...

Advertisement