Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Одморајте како селебрити

Ако на истото место летуваат Бијонсе, Џеј Зи, Дрејк, Кардашијан, Шакира, Вин Дизел и Шарлиз Терон, тоа место мора да има нешто посебно. Тоа е Пунта Кана, мал град на истокот на Доминиканската Република и место каде Карибите ја покажуваат својата најубава страна.

Порано позната како Кејп на пијаниците, Пунта Кана денес е една од „најинстаграмските“ локации. Прекрасни песочни плажи, во близина на кои растат палми, изгледаат како од разгледница, а поради чистотата на водата и богатиот подводен живот, УНЕСКО заштити некои од нив. Ова место е рај за голфери, љубители на сонце, нуркање, пливање и коктели. Дали ќе нуркате во потрага по корали, ќе пливате со делфини или ќе лежите покрај брегот со коктел во рака, на вас останува да одлучите, но доколку сакате вистинско „карипско искуство“, Пунта Кана е местото за вас.

Покрај плажите, Пунта Кана нуди и многу луксуз, па познатите личности често ја избираат како идеална дестинација за свадби. Освен во хотели со пет ѕвезди, можете да уживате и во звуците на меринг, националната музика на Доминиканската Република, но и повеќе од вкусни коктели, од кои најпозната е Мама Хуан, коктел од рум, вино, мед и билки.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement