Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Ова место е најголемата мистерија на светот: Уникатните сцени ве оставаат без здив!

Поради пандемијата на вирусот корона, не можеме да патуваме. Иако претходно не можеме да го посетиме ова чудо, ништо не спречува да уживаме во фотографиите и барем накратко да бидеме дел од оваа неверојатна глетка на Земјата.

Перито Морено се наоѓа во регионот на Патагонија, Аргентина. Неверојатната количина мраз опкружена со бесконечна шума привлекува голем број туристи, сите се желни да го видат ова „осмо чудо на светот“ и еден од најголемите извори на вода за пиење во светот.

Овој глечер е уникатна глетка што може да се види и енигма за извоз на научниците. Перито Морено е единствениот глечер кој расте, и не се намалува како другите, но научниците сè уште не знаат зошто е тоа така.

Гигантски блокови од сино-бел мраз се уриваат во езерото Аргентино на секои две до четири години, предизвикувајќи силна несреќа и неверојатни бранови. Оваа незаборавна глетка ја гледаат оние кои имаат најголема среќа.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Живописен стајлинг на војвотката. На 20 октомври, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се состанаа со хероите и учесниците на фото-проектот Hold Still посветен на...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...