Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Нова перспектива на Њујорк, градот кој никогаш не спие

На 42-та улица и Парк авенија во Мидтаун Менхетен, Њујорк Сити, над 1.000 стапки на небото ќе го најдете најновото обележје: Самитот One Vanderbilt во Њујорк.

Изградена на врвот на една од најстарите и историски градби во Њујорк, The Grand Central Station започна да се гради во 1871 година и е столб на транспортот откако беше отворена за јавноста во 1913 година. Со 750.000 посетители секој ден, што е втора најпосетувана дестинација во Њујорк, веднаш до Тајмс Сквер, The New Summit One може само да и помогне на Гранд централната станица да го обезбеди тоа место број еден.

Summit One е изграден со трансцендентно сетилно искуство на ум. Со 3 соби, сите целосно дизајнирани да пренесуваат уникатни искуства, можете да ги преиспитате можностите за создавање.

Воздух, дизајниран од Kenzo Digital за Summit One Vanderbilt – кат за интерактивна уметност и набљудување над Гранд Централ Њујорк.

„Воздух“ соба исполнета со магични огледала како ѕидови и подови е дизајнирана од Кензо Дигитал, уметник и роден во Њујорк. Неговата цел беше да „создаде простор каде опојното чувство на аспирација и инспирација што ми ги дава Њујорк ќе биде споделено со вас“, вели тој во интервју за публикацијата Summit One. Сигурно ќе го ресетира и ќе го наполни вашето сетилно искуство.

Следното искуство, „Levitation“ е уникатен сет на транспарентни лифтови позиционирани на надворешната страна на зградата. Додека се искачувате на структурата од 1.000 стапки во „небесно сандаче“, го доживувате единственото место на Менхетен каде што можете да ја видите авенијата Медисон директно долу, вели Џејсон Хакет, виш потпретседател и директор за продажба и маркетинг на Summit One Vanderbilt. Тој исто така наведува дека на ведро ден и или ноќ, можеби ќе можете да ги видите и главните аеродроми!

Ако тоа не е доволно возбуда, тогаш можете да патувате уште подалеку со „Искачување“ уште еден проѕирен лифт кој патува уште повисоко по зградата и ќе ве донесе до најголемите можни височини во искуството на Summit One Vanderbilt.

Со многу повеќе функции, како Transcendence, просторија каде што сликите се пресоздаваат и пресликуваат на стаклени панели, прикажувајќи неверојатен поглед на градот Њујорк, виден како никогаш досега. Глетките се рефлектираат на стаклени огледала, структурирани слично на решетките на Менхетен. Можеби само ќе видите превртени облакодери со облаци кои летаат над нив! Мислам дека тоа е неверојатно, само почекајте до ноќта кога обоените светла ќе ја осветлат просторијата создавајќи космичко искуство како ниедна друга.

Со сето ова, кој би можел да го доживее ова магично искуство во Њујорк без познатата кујна и пијалоци во градот! Тоа е местото каде што доаѓа Après. Тераса на отворено и внатрешен салон каде што можете да погледнете во знаменитостите на градот високо и да уживате во глобалните вкусови ексклузивни за Summit One by Danny Meyer’s Union Square Events.

Сите цени на билетите може да се најдат на веб-страницата Summit One. Фондацијата Самит отиде уште подалеку за да донира 1% од продажбата на билети на партнерски добротворни организации.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement