Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Нова дефиниција за луксуз на Карибите

Ако сте сонувале за одмор во тропски рај, кој ќе се карактеризира со луксуз, Парк Хајат Сент Китс, одморалиште на Карибите, е токму она што ви треба…

Со беспрекорна услуга, прекрасен поглед и автентично кулинарско искуство, ова ново одморалиште со пет sвездички го редефинира луксузниот рај. Дозволете си да се опуштите од реалноста и да се потопите во гламурот и раскошот на просторијата на плажа, да го откриете начинот на живот на островот и локалната култура, со неизбежен луксуз и секаков можен комфор.

Кога ќе дојдете на овој имот, првото нешто што ќе забележите е неверојатниот дизајн на одморалиштето, кое е паметно интегрирано во убавината на природната средина. Долгото, отворено и модерно лоби, кое магично ве влече кон плажата, се карактеризира со драматичен влез во оваа оаза.

Самото одморалиште има седумдесет и осум соби и четириесет и осум елегантни апартмани, многу со базени на покривот и тераси, а повеќето со поглед на плажа или море. Сите соби се пространи и рафинирани и нагласени со карипските бои.

Паркот Хајат Сент Китс нуди три неверојатни ресторани: Големата куќа, која е отворена цел ден и опфаќа рум бар, Fisherman’s Village – рибен ресторан над вода и Stone Barn, ресторан наменет само за возрасни кои сакаат да вечераат со стил.

За да ви помогнеме да се опуштите и да се релаксирате, одморалиштето располага и со прекрасната спа центар Миравал, каде што базен, сауна и парни бањи се достапни за сите гости. Здравствениот клуб е исто така дел од понудата, и содржи кардио опрема и тегови. Покрај тоа, дел од одморалиштето се и два базени, од кои едниот е наменет само за возрасни, а другиот за семејства.

Наследството на островот и неговата богата историја се длабоко и органски интегрирани во дизајнот на одморалиштето, што е очигледно во камените лакови и бројните други детали. Ако го посетите ова одморалиште, сигурни сме дека ќе откриете сосема нова дефиниција за луксуз.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...

Fool Moon

Кога велиме мантра, обично мислиме на некоја реченица што треба да се повтори на неодредено време и парите магично ќе се појават во нашите...

Fool Moon

Кинеската астрологија, како и класичната западна астрологија се состои од 12 хороскопски знаци. Според кинеската астрологија, секоја година управува одреден знак, кој секогаш се...

Green Tea

УН Диета – Воведни забелешки Строгото спроведување на оваа диета доведува, покрај слабеењето, и до промена на метаболизмот, така што изгубената тежина не се...