Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Никогаш не е досадно: Градови каде се забавувате во бункери, клубови и стари училишта

Во иднина, веруваме наскоро, пандемијата ќе биде зад нас, луѓето ќе бидат многу желни да патуваат. Но, не само патувања, туку и луда забава! Затоа, не се сомневаме дека многу авионски билети ќе бидат токму овие градови.

Берлин, Германија

Не е чудно ваков список да се започне со парти-метрополата на Европа. Култни клубови како Berghein гарантираат забава што никогаш не запира, па тука можете да се забавувате не само навечер, туку и целиот викенд во едно парче!

Њу Орлеанс, САД

Лулката на џез музиката и местото на одржување на легендарната прослава на Марди Грас е една од најсилните парти-дестинации во светот. Можете да слушате музика во живо на секој чекор, а изборот на коктели и храна е разновиден и обилен, така што имате сила да се забавувате цела ноќ.

Квинстаун, Нов Зеланд

Ако се најдете на јужната хемисфера, посетата на Квинстаун е одлична идеја. Исто така се нарекува „светска авантуристичка метропола“ и е горд на своите многубројни барови и клубови. Особено легендарни се клубовите на езерото Вакатипу, кои гарантираат забава со поглед.

Амстердам, Холандија

Помеѓу романтичните и шарени канали се наоѓаат некои од најдобрите европски клубови. Оние кои бараат забава можат да изберат помеѓу индустриски бункери, сквотови, па дури и стари училишта, опцијата е многубројна! Секое лето, забавата се сели на отворено, а настапи на светски познати диџеи не изостануваат.

Тел Авив, Израел

Опуштената медитеранска клима и пријатните температури во текот на целата година го прават градот идеален за забави и ноќни излегувања. Многу клубови не се отвораат до околу полноќ, но затоа забавата завршува само кога ќе замине последниот гостин. Кодексот на облекување е обично многу опуштен, а градот може да се пофали и со најдобрата светска LGBTQ сцена.

Сеул, Јужна Кореја

Вечерното излегување во Кореја обично започнува во ресторан за скара и продолжува во еден од многуте барови и пабови. Обично завршува со караоке, што може да биде и забавно и ужасно, но исто така е многу карактеристично и традиционално.

Бангкок, Тајланд

Бангкок, веќе долго време е високо на списокот на дестинации во светот за раскошни забави. Улична храна, ефтини пијалоци и жива градска врева, како и квартот со црвени светла и го-го-барови и бројните покриви го прават градот неодолив за оние кои сакаат лудо да се забавуваат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement