Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Невообичаено бегство од короната: Се качувате во авион и „Не Знаете“ точно каде патувате

Можеби ова е само моментален тренд, но се појави нов вид на патување… и тоа буквално во непознатото.

Замислете да седите во авион и да не знаете точно каде ќе слетате?

Звучи забавно, нели?

Ова е образложението на луѓето од компанијата „Virgin Atlantic“ кои им понудија на своите клиенти одмор на Карибите, со услов патниците да не ја знаат нивната крајна дестинација се додека не слетаат.

Да бидеме јасни, тешко дека можете да направите лошо тука, бидејќи во понудените дестинации се Антигва, Барбадос, Гренада и Тобаго.

Пред да заминат на патувањето, патниците избираат вид на хотел, храна и должина на престојот, а сè друго е на организаторите.

Понудата наречена „escape pass“ (во превод, билет за бегство) е специјално дизајнирана за коронавирус и им овозможува на луѓето да добијат целосна наплата доколку ситуацијата со вирусот се комплицира пред патувањето.

„Знаеме дека луѓето едвај чекаат да патуваат повторно по карантинот, најмногу од сè друго останато. И не е изненадувачки што Карибите се наоѓаат на врвот на листата, бидејќи земјите од оваа област имаат исклучително добро регулирана состојба со вирусот, а патниците можат безбедно да уживаат во сонцето и да се одморат“, изјави Јуха Јарвинен од Virgin Atlantic.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement