Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

На 1350 метри, во подножјето на Доломитите: Дали е ова најубавото село во Италија?

Santa Maddalena (Света Магдалена) често се нарекува најубаво село во Италија. Овој прекар не ги изненадува сите оние кои имаа можност да ја посетат оваа прекрасна област на работ на долината Val di Funes и во подножјето на Доломитите на северо-истокот на земјата.

Селото се простира на просечна надморска височина од околу 1350 метри, опкружено е со спектакуларни планини и ливади, и е подеднакво убаво за време на топлите и студените месеци. Најпрепознатливиот дел на Света Магдалена е истоимената црква посветена на таа светица.

Денес, во селото Света Магдалена има околу четиристотини жители кои главно се занимаваат со туризам. Исто така е идеална почетна точка за истражување на паркот на природата Puez-Odle.

Погледнете како изгледа Света Магдалена од апсолутна воздушна висина на Јутјуб во видеото на Heritage & Pine.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement