Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Најлуксузните островски дестинации за меден месец од соништата

Кога големиот ден на свадбата конечно ќе дојде и ќе помине, а сето тоа планирање и подготовка се исплати, можете да почнете да уживате во првите неколку недели како млад брачен пар.

Иако велат дека денот на вашата венчавка е најдобриот ден во вашиот живот, и секако дека е, вашиот меден месец може да биде една од најубавите недели во животот – доколку ја изберете вистинската дестинација.

Вашиот меден месец е многу повеќе од одмор и е совршена можност вие и вашиот партнер да уживате во првите неколку денови и недели на брачно блаженство заедно. Има ли подобар начин од тоа да ја сретнете својата „друга половина“ на луксузен остров?

Избравме некои од најдобрите луксузни островски дестинации кои се совршен избор за вашиот меден месец – откријте ги во галеријата!

ST. BARTS

Сент Бартс се наоѓа на Карибите и најчесто се смета за остров на кој богатите и славните одмораат цела година. Со своите песочни плажи, продавници на најпознатите брендови и чиста сина вода, не е чудно што ова е една од најпопуларните дестинации за одмор во светот. Сепак, со цената со која доаѓа, тој е и еден од најскапите. За време на вашиот меден месец, можете да престојувате во луксузните вили Сент Бартс со кои располага островот, а верувајте нема да се разочарате!

BAHAMAS

Бахамите се една од најпопуларните дестинации за меден месец досега и е олицетворение на опуштена, софистицирана и живописна дестинација за меден месец. Тие се состојат од 16 различни острови, од кои секој е прекрасен и навистина ќе се мачите да најдете друг остров во светот кој може да ги исполни стандардите поставени од Бахамите. Областа се протега на 100.000 милји чист син океан и е толку идилична што никогаш нема да сакате да се вратите дома.

MALDIVES

Друга луксузна дестинација за меден месец која е популарна меѓу младенците се Малдивите. Станува збор за група острови сместени во Индискиот Океан и е позната по своите вили над водата, вечерите со свеќи и кадифените песочни плажи. Исто така, има многу работи што треба да се прават на Малдивите, од разглед на извонреден морски живот додека нуркате до учество во спортови на вода.

FIJI

Ако барате плажи со палми и корални гребени, тогаш островите Фиџи се совршена дестинација за меден месец за вас. Овој импресивен агол на Јужниот Пацифик има толку многу што да понуди што ќе ви биде тешко да најдете време за сè. Од прошетки до нуркање по недопрените корални гребени, овде никогаш нема да ви биде досадно.

Додека организирањето на совршен меден месец може да биде вистински предизвик по хаосот за организирање на свадба, со избирање на една од наведените луксузни островски дестинации, ќе уживате во патувањето и ќе создадете спомени кои ќе останат со вас за време на долг и среќен брак.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement