Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Најдобрите дестинации за зимски спортови во светот…

Зимските спортови спаѓаат во посебна категорија и се фасцинирани од сите оние кои не се гледаат себеси покрај базен со коктел во рацете.

Додека повеќето луѓе со нетрпение ги очекуваат мрзливите летни денови, има и такви кои нетрпеливо ги чекаат првите снегулки. Стуткани на место, тие гледаат во своите скии и сноуборди, собираат прашина и си ги замислуваат своите нови авантури.

Доколку се препознавте во оваа приказна и ако барате нова предизвикувачка дестинација за вежбање зимски спортови, на вистинското место сте. Во нашата галерија ви носиме предлози кои можат да ви пружат фантастична атмосфера и незаборавни моменти на снег.

Вистлер, КАНАДА

Вистлер е популарно зимско одморалиште во Канада. Дизајниран и изграден со голема посветеност на зимските спортови, Вистлер е една од најдобрите ски дестинации во светот. Ова е место кое е целосно подредено на скијањето и сите други зимски спортови, поради што го посетуваат луѓе од целиот свет. Исто така, обуката што можете да ја добиете таму е врвна и често најдобрите светски скијачи ќе скијаат рамо до рамо со вас.

ЊУ ПАЛЦ, ЊУЈОРК

Зимскиот спорт карлинг неодамна доживеа голем подем и како таков стана популарен во целиот свет. Во Европа и Америка се појавија бројни клубови за карлинг, а Њу Палц е фантастична дестинација за сите оние кои се нашле во овој спорт. Мало село на еден час возење северно од Њујорк ќе ви посака добредојде и ќе ви понуди можност да уживате во бројните зимски магии. Дури и ако спортот е нов за вас, достапни се часови за почетници.

САН КАРЛОС ДЕ БАРИЛОЧЕ, АРГЕНТИНА

Барилоче е град во провинцијата Рио Негро во Аргентина, сместен во подножјето на Андите на брегот на езерото. Неговата локација го прави совршена дестинација за зимски спортови. Воопшто не е важно кој е вашиот омилен зимски спорт, бидејќи овде можете да уживате во било кој од нив. Скијање, сноуборд, санкање, качување по карпи, лизгање или спуст во слободен стил, на вас е да изберете и да уживате во снежната идила што е насекаде наоколу. А навечер ве очекуваат најдобрите забави кои можете да ги замислите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement