Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

НАУТИЛУС МАЛДИВИ ИМА СОВРШЕНА НОВА ПОНУДА

Новата реалност, која ни ја донесе вирусот корона и прогласената пандемија, промени многу аспекти од нашите животи.

Настрана фактот дека кога ќе ги напуштиме своите домови, сега проверуваме дали сме донеле клучеви, телефон, паричник и маска, многумина сме принудени да работат од дома, со што поголемиот дел од денот го поминуваат во сопствените четири sида. Ако ви здосади да седите на иста маса и да гледате низ вашиот прозорец, Малдивите имаат совршена понуда за вас.

Едно одморалиште реши да ни понуди нов пакет услуги, само за таа цел. Организиран од величествените Наутилус Малитивс, Пакетот за работа, како што се нарекува оваа услуга, ви обезбедува канцелариска поставка на Атолот Баа за 21 ден. Одмаралиштето располага со приватен базен контролиран од температурата, пространа надворешност со приватен батлер и совршено опремена работна станица со брза интернет-врска и личен асистент.

Пакетот вклучува сите оброци, хидропален трансфер, велнес третман за двајца, искуство во кино на отворено со скара, тури за водени нуркања, приватни часови по јога, со можност за работа на далечинска песок. Гостите исто така можат да се одлучат за ексклузивни сесии за дегустација на вино, екскурзии на луксузна јахта или гледање делфини на зајдисонце, додека испраќаат е-пошта или одговараат на деловни повици.

Пакет за работа од Наутилус Малдиви за двајца ќе ве чини 23.250 УСД за седум дена и 52.000 УСД за 21 ден. Можеби е крајно време да се збогуваме со работната блуза..

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Можеби веќе сте ги забележале нејзините смели модели, ние секако да, каде со голема веројатност би рекле дека таа во моментот е во Лос...

Wall Street

Таа едноставно не може, а да не фрли на колена, нема ниту една лоша фотографија од неа. Иконата за стилот на модерната ера e...

Fine Living

Секоја личност мора да избере и поднесе што повеќе вистини, е реченицата на Ирвин Јалом, писател и психотерапевт кој го освои светот со романи...

Fool Moon

Моника Селеш повторно е во центарот на вниманието! Имено, популарната „Мала Мо“ драстично ослабе, што може да се види на социјалните мрежи, каде објави...