Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Марбеља го зацврстува својот углед како луксузна локација со раскошни вили

Од луксузни, распространети имоти до карактеристични, домашни вили, вашиот сон Марбеља е на дофат.

Марбеља е една од оние дестинации на Коста дел Сол, која понекогаш добива репутација дека е локација за забава кај редовните реалити ѕвезди, но секој што зачекорил во градот Андалузија знае дека ова е луксузна дестинација за одмор исполнета со култура, гламур и опсежни опции за сместување што ве оставаат да сакате многу повеќе од една или две недели.

Рај за храна, рај за љубителите на плажа и дестинација каде се судираат луксузни јахти, гламурозни бутици, престижни клубови и барови, прекрасни терени за голф и прекрасни планински глетки, Марбеља е место во кое луксузните баратели се враќаат во времето и времето повторно.

Додадете ги и тие 27 километри песочни медитерански плажи на вашиот праг и не е изненадувачки што пазарот на вили е силен преку целата година со трагачи по сонцето кои бараат да добијат редовно парче од поканувачката локација во секое време кога тие ќе посакаат. Од самото место и начинот на живот што ветува додека сте таму, причините зошто луѓето ја избираат Марбела како место за купување на нивната луксузна вила се многубројни, а ние ќе навлеземе понатаму во ова подолу.

Marbella marina with boats
Марина Марбеља со чамци


Марбела ја отелотворува културата, слободното време и гламурот; тоа е еден од најексклузивните градови на Медитеранот и гордост на Коста дел Сол.

Зошто да изберете вила особено во Марбела?

Покрај тоа што се дестинација од соништата за многу луѓе , вилите во Марбеља обезбедуваат исклучителни можности за инвестирање ако барате да го изнајмите просторот на други додека не сте таму. Ова е одличен начин да го максимизирате вашиот приход, додека уживате во областа кога сакате, исто така.

Прописите за планирање во Марбеља ја ограничуваат секоја нова градба, затоа вилите се во голема побарувачка, така што можете да бидете сигурни дека ова е добитна инвестиција за вас и во однос на приходите од изнајмување и благодарност на капиталот. Во прилог на ова, градот и околината секогаш ќе бидат дестинација од која патниците ширум светот ќе сакаат да доживеат парче, и колку повеќе луксузно сместување, толку повеќе приход ќе генерирате.

Villa in Marbella
Импресивниот асортиман на вили во Марбеља


Кога станува збор за изборот на совршена вила за вашите потреби и желби, добрата вест е дека ќе бидете расипани по избор во Марбеља. Кога градот се најде на радарот на меѓународни патници во почетокот на 1960 -тите, распространети вили во различни архитектонски стилови почнаа да се појавуваат насекаде низ одморалиштето, од масивни куќи до чудесни палати.

Раните вили го прикажуваат конвенционалниот шпански стил што беше во мода во тоа време. Главните карактеристики на овие вили се тула и камен со решетки од плочки и прозорци, а за разлика од нив, најновите вили се обележани со елегантни фасади со челични и стаклени допири.

Ако барате карактеристично, домашно место во станбен дел на одморалиштето како Нуева Алкантара во Сан Педро и Марбеса во Источна Марбела, тогаш очекувајте да најдете помала парцела со две до три спални соби, а постарите вили може да бидат со шпански карактер, но можеби ќе треба модернизација или обнова за да одговараат на вашите вкусови. Ова може да резултира со многу персонализиран дом од дома во кој копнеете да се вратите и може да биде позитивен кај патниците со истомисленици кои посакуваат типични шпански карактеристики од нивниот годишен одмор.

Меѓутоа, ако ја сакате идејата за простран имот со соби што се протегаат во двојни фигури и многу внатрешен и надворешен простор во кој можете да уживате во одморот со пријателите и поширокото семејство, тогаш ова исто така може да се организира. Од луксузни тревници со големи базени и простории за готвење на отворено до апартмани за гости, секој со своја приватна бања и најсовремена технологија, луксузни гарнитури и целиот раскош на кој може да се надевате.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement