Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Зошто оваа зима Ги Избравме Малдивите

Благодарение на вирусот корона, нашите летни одмори секако не беа совршени како што ги замислувавме…

Можеби затоа зимата ќе биде подобро време за едно планирано патување, дури и ако не сте љубител на зима, снег, скијање и други работи што ги носи со себе. Дури и оние кои сакаат да се сончаат на сонце, да пијат тропски коктели и да ги поминат деновите боси, нашата планета нуди бројни дестинации, а прашањето што ќе ви биде поставено е следното – до каде сте подготвени да одите? Ако Малдивите не се премногу далечни за вас, знајте дека токму тука, во одморалиштето W Maldives, можете да уживате во уникатен одмор кој вклучува екскурзии, нуркање во лагуната, релаксација и вила од соништата.

Дали некогаш сте сонувале да се разбудите со океанот пред вашите очи, под сонцето на Малдивите по волшебната ноќ исполнета со луксуз? Ако е така, иновативниот и современ дизајн на W Maldives Resort немилосрдно ќе ве заведе со своите привлечности, позајмувајќи ги своите бои од Индискиот Океан и подводниот свет, дополнително нагласувајќи ги со црвени тонови.

W Maldives Resort нуди 78 вили и апартмани за гости, посветувајќи посебно внимание на пространоста и удобноста. Меѓу нив има 28 Wonderful Beach Oasis, 25 Spectacular Ocean Oasis, 21 Fabulous Lagoon Oasis, 3 Wow Ocean Escape i 1 Extreme Wow Ocean Haven. Современите ентериери на становите и вилите ги надополнуваат типичните екстериери, со нивните покриви од слама и дрвени тераси. Секоја вила има свој бесконечен базен и голема тераса, нудејќи панорамски поглед на Индискиот Океан и лагуната.

Вилата Extreme Wow Ocean Haven е најдобрата од сите понудени, што на своите гости им нуди поглед на лагуната, два апартмани, џиганско џакузи и 42-инчен телевизор. Вилата е украсена со елементи на дизајнот, додека дел од неа е исто така голема дневна соба и кујна. Покрај тоа, ќе ве маѓепса со неверојатен стаклен под, кој ви дава поглед на лагуната, под површината на водата.

W Maldives Resort е решено во намерата да ви обезбеди искуство за паметење, без разлика дали е запознавање со културата, гастрономијата, забавата или релаксацијата. Одморалиштето нуди три ресторани, секој со своја посебна понуда и единствена локација.

Spa W Maldives Resort ќе ви понуди најдобри можни опции за релаксација, вклучувајќи масажи, третмани за лице и тело во неговите четири вили со тераса и џакузи. Покрај тоа, ако се сметате за модерен истражувач на светот, Resort W Maldives ќе ве однесе на обиколка на околните острови, откривајќи ја со вас локалната култура, како и неверојатниот живот што се одвива под површината на океанот.

Кога конечно ќе падне ноќта, среќниците кои го посетуваат ова одморалиште ќе можат да уживаат во природно светлосно шоу со море од ѕвезди и фосфоресцентни планктони…

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Астролозите направија интересни откритија и успеаја да ги идентификуваат четирите хороскопски знаци под кои се раѓаат најбогатите луѓе. Ако тие самите не се богати,...

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Advertisement