Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Европски дестинации одлични за соло патување

Иако соло патувањето, за некои звучи како страшна идеја на почетокот, кога ќе размислите малку подобро за тоа – може да биде многу возбудливо! Секако, ако сте таков тип на личност, но и ако не сте, можеби би можеле да излезете од вашата удобна зона? Но, нека остане план за следната година засега, а дотогаш, да најдеме инспирација каде да патуваме сами и да се забавуваме одлично.

Ако планирате да патувате сами, Европа е веројатно најдобрата локација за такво нешто. Со изобилство историја и култура за истражување, овие европски градови навистина нудат безброј можности за незаборавен одмор. Покрај тоа, она што е подеднакво важно кога патувате без придружба, овие градови се исто така безбедни, а локалните жители се повеќе од подготвени да бидат домаќини на туристите како што треба.

Од еден од најсреќните градови во светот, Копенхаген, па сѐ до најубавиот град во Европа, Бриж, ова се најинтересните дестинации за соло патување што нема да ве остават рамнодушни!

Копенхаген, Данска
Стокхолм, Шведска
Бриж, Белгија
Амстердам, Холандија
Единбург, Шкотска
Париз, франција
Виена, Австрија
Рејкјавик, Исланд
Лондон, Англија
Прага, Чешка
Миконос, Грција
Цирих, Швајцарија
Делфт, Холандија
Будимпешта, Унгарија

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement