Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

ДИЗНИ НУДИ ПАТУВАЊЕ СО ПРИВАТЕН АВИОН ДО СИТЕ СВОИ 12 ТЕМАТНИ ПАРКОВИ…

Ако сте љубители на хероите на Дизни и светот на бајките, сигурни сме дека ќе бидете воодушевени од авантуристичкиот пакет што брендот штотуку официјално го претстави, кој вклучува летање со приватен авион и има цена од 110.000 долари по лице.

Ограничена на 75 седишта, турата вклучува „ВИП-конфигурирани“ летови на Боинг 757, управуван од Icelandair, до сите 12 паркови на Дизни низ светот. Патувањето ќе трае 24 дена и вклучува готвач, тројца авантуристички водичи и лекар.

Како дел од патувањето, гостите имаат можност да посетат и некои од светските чуда што им се појавуваат, како што се пирамидите во Гиза, Ајфеловата кула и Таџ Махал.

Иако пакетот израдува многумина, цената е таа што предизвикува бура од коментари на социјалните мрежи. Коментирајќи, блогерката Џесика Сандерс рече: „Дали некој сака да оди со мене? О, чекај, прво ќе морам да ја продадам мојата куќа, „додека друг додаде:“ Каде ќе најде Дизни 75 наивни луѓе, ах, купувачи за овој патнички пакет од 110.000 долари во ова време на висока инфлација?

Сместувањето вклучува престој во Disney’s Grand Californian Hotel & Spa, Summit Skywalker Ranch, Tokyo Hotel, Shanghai Disneyland Hotel, Hong Kong Disneyland Hotel, Oberoi Amarvilas во Агра, Marriott Mena House во Каиро, Disney’s New York Hotel, The Art of Marvel и Disney’s Grand Floridian Resort & Spa.

Најмладите патници треба да имаат 12 години, а препорачаната возраст е наведена како 14+. Билетите ќе бидат пуштени во продажба од 20 јуни за ексклузивни членови и од 28 јуни за пошироката јавност.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Компанијата денеска објави подобрувања на конференцијата за програмери во светот на Apple, која ќе трае до петок, 10-ти јуни.Apple одговори на неодамнешната објава на...

Wall Street

Првиот човек на Тесла го коментираше бизнисот на Volkswagen… Спротивно на очекувањата, тој е полн со пофалби за Volkswagen. Покрај тоа што добро се...

Cotton Club

Бројни членови на британското кралско семејство се собраа на велигденската миса во капелата Св. Џорџ. Кралицата Елизабета Втора ја пропушти мисата што традиционално се...

Advertisement