Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Дали сте доволно храбри да го поминете одморот во „висечки капсули“?

Можеби ова е знак да излезете од вашата комфорна зона и да го почувствувате духот на авантуристичкото патување!

Што повеќе може да ни даде чувство дека сме живи од лебдењето во воздухот и адреналинот кој потоа полека се крева низ нашето тело? Можеби само – ноќ во студио со висечко стакло.

Капсулите, или мешунките од скајлоџ, поставени на 3658 метри висока планина во Светата долина Куско, во Перу, всушност се висечки апартмани на хотелот Natura Vive. До нив може да се стигне со пешачење или поштенски линии и секој е опремен со кревети, трпезарија и приватна бања со еколошки тоалет и мијалник.

Капсулите се рачно изработени од воздушно-вселенски алуминиум и поликарбонат отпорен на временски услови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement