Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Дали Рим ги има најубавите паркови кога се ке расцути? Пролетна романса во вечниот град

Рим има и прекрасна природа која има свој „ден“ во текот на пролетта кога сите културно-историски знаменитости паѓаат во втор план.

По две години затворање и ограничувања, граѓаните и туристите на Рим во четвртокот се собраа во познатата ботаничка градина и други места за да уживаат во сезоната на цветање во главниот град на Италија.

Во римските паркови насекаде имало лалиња, цветови од цреши, божури и праски, додека градскиот пазар го исполнувале различни видови цвеќиња.

  • Би ги советувала сите да дојдат овде за да поминат мирно попладне со семејството, своите девојки, пријателите. Да јадете што било во близина на езерото и да ги гледате овие бои – изјави жителката на Рим, Даниела.

Од крајот на април до средината на јуни, изобилство од 1.100 сорти рози цветаат во мноштво бои и мириси, давајќи им посебен сјај на туристите во текот на пролетта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement