Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Вистинска божиќна бајка: Стариот дел на Квебек станува магична зимска идила

Ако некогаш сте замислувале да шетате низ мал град кој се чини дека излегол од некој филм од бајките, стариот канадски град Квебек го нуди токму тоа, особено кога е покриен со снегулки и празнични украси.

Стариот град во Квебек, Канада изгледа прекрасно цела година, особено за време на Божиќните празници. Неговите стари sидови делуваат како сценарио од некоја бајка.

Фотографот Емануел Ковени не може да одолее на овие сцени, па секоја година го фотографира овој дел од градот и со своите фотографии воодушевува многумина на социјалните мрежи.

Погледнете колку е прекрасно таму:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement