Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Вилата на Присила Присли е ставена на продажба

Кога раскошната вила на Присила Присли во Беверли Хилс последен пат беше официјално ставена на продажба пред 45 години, нејзиниот поранешен сопруг Елвис Присли беше жив, а претседателот Џералд Форд ја презеде Овалната канцеларија од Ричард Никсон.

Вилата од бајките со седум спални соби и осум и пол бањи сега е на пазарот за недвижнини по цена од 16 милиони долари. Во јавните податоци, не успеавме да најдеме информации кога поп-иконата го купила овој имот или колку платила, но знаеме дека тоа не се случило во овој милениум.

Изградена во 1951 година, сместена зад наметнатите порти близу славното 90210 парче Беверли Хилс, оваа вила нуди вистински луксузен спокој благодарение на убаво уредените градини и бујната вегетација што гарантира приватност.

Раскошниот декор на стариот свет е нагласен со темни, дрвени греди и заоблени премини, украсни камени камини, богата брокада и ткаенини со шара. Во една од свечените простории за прием има големо пијано, над кое има кристален лустер. Кадифените завеси се закачуваат на гарнир од леано железо, обезбедувајќи оптимална приватност на трпезариската маса, додека студијата е украсена со темни дрвени панели со француски врати што се отвораат кон градината.

Спалните соби се распространети низ домот и вклучуваат персонал, посебен апартман за гости со приватен влез и скриен господар, кој се состои од спална соба со камин, двојни бањи и приватна чардак.

Широко скалило ве води кон прекрасниот базен, кој е опкружен со тераси со сонце од тули. Огништето го доби името Коза Ностра, додека има и тениско игралиште.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Веројатно многу добро знаеме кои се најголемите емотивци и кои се нарцисите меѓу хороскопските знаци. Се разбира, Ракови и Лавови. Сепак, дали знаете кој...

Fool Moon

Трговскиот град Грантам не се појавувал во вестите толку често. Маргарет Тачер е родена таму, Исак Њутн одел на училиште таму, а во 1740...

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...

Fool Moon

Кога велиме мантра, обично мислиме на некоја реченица што треба да се повтори на неодредено време и парите магично ќе се појават во нашите...