Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Вашиот луксузен одмор во подножјето на австриските алпи

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи и сините води на океанот не е причина да си го одречете задоволството да се искачите поблиску до небото, до планините, каде што ве чекаат подеднакво возбудливи авантури. Комбинирајте ги величествената глетка и свежиот воздух на Алпите со луксузни удобности и модерна гостопримливост и откријте при престој богат со опции во раскошните вили на изданието Капрун, овогодинешниот добитник на наградите за луксузен начин на живот во категоријата Најдобра изнајмена луксузна вила и Сместувачки услуги во Австрија.

Изданието Капрун е збирка луксузни вили што формираат мало село погодно лоцирано во Капрун, една од најпопуларните планински дестинации на австриските Алпи. Селото е близу до центарот на градот со своите модерни удобности, а во исто време ви овозможува целосно да уживате во природата што великодушно ги опкружува вилато. Имотот може да се пофали со прекрасна близина до планинска река, чие гугање, во комбинација со прекрасни планински погледи, создава смирувачка позадина за гостите од вила.

This image has an empty alt attribute; its file name is 3-1024x683.jpg

Изданието Капрун вклучува неколку ложи кои нудат врвни удобности и гостопримство. Покрај тоа, се работи на нови ложи и резиденции кои наскоро ќе ги отворат вратите. Некои вили се изградени од природни стебла на дрвја, што ја подобри посебната пријатна атмосфера и уникатниот шарм на селските куќи. Пространи внатрешни простори на секоја вила се опремени со стилски и издржлив дрвен мебел, камин, целосно функционална кујна со сета потребна опрема, бањи со туш за туширање, мијалник и тоалети. Надвор од вилата имаат приватни паркинг места за автомобили.

Секој од ложите е олицетворение на удобност и луксуз во вистинската австриска традиција. Гостите можат да изберат најсоодветна опција за вила за себе, во зависност од бројот на луѓе. Својствата на Капрун издание можат да примат помеѓу 12 и 24 гости и се достапни во опции со три, четири, пет или седум спални соби. Шалетите исто така имаат тераси на отворено со приватни кади.

This image has an empty alt attribute; its file name is 2-1024x683.jpg

Целиот овој сјај е под чувствителна грижа на страсната сопственичка на домови Сузан Фишер, која со текот на годините создаде атмосфера на семејна удобност и за гостите и за вработените во селото. Еден од главните критериуми за евалуација на победниците на наградите за луксузен начин на живот е квалитетот на услугата, а тимот на The Kaprun Edition беше над прекор во ова, помагајќи им на секој гостин да се чувствува како дома овде.

И покрај сите предности и удобности на вилата, повеќето туристи доаѓаат тука за фасцинантните активности на отворено, и тоа е нешто во кое ниту гостите на Капрун издание нема да бидат разочарани. Селото е близу до скијачкиот центар Лехнерберг, кој нуди одлични падини за скијање и сноубординг. Во близина на селото, ќе го најдете и новиот центар Капрун, дом на Маискогел, идеален скијачки центар за семејства. Новата 3К К-врска ве носи до скијачката област Кицштајнхорн на глечерот. И ова е само дел од познатите ски области во близина на Капрун.

Љубителите на помалку екстремни активности можат да изберат скокање со чевли за снег, да го пробаат трчањето со тобоган или да уживаат во релаксирачки третман во бањскиот хотел TAUERN SPA. Топлата сезона во Капрун е идеално време за посета на локалните природни атракции и истражување на стотиците километри патеки за пешачење и планински велосипедизам низ најубавите места во регионот.

This image has an empty alt attribute; its file name is 6-1024x683.jpg

За наградите за луксузен начин на живот

Наградите за луксузен начин на живот е глобална награда која ги избира, препознава, прославува и промовира најдобрите луксузни стоки и услуги низ целиот свет. Целта на компанијата е да ги поврзе луѓето со најдоброто од луксуз. LLA оцени повеќе од 10.000 различни стоки и услуги во 400 категории од 60 земји и ги анализираше резултатите за да ви даде ТОП листа на најдобрите од најдобрите во светот. Оние светски познати брендови како Шанел, Дом Перињон и Ферари беа гордо прогласени за победници. Победата им носи на компаниите статус и признание, глобална промоција и изложеност на сосема нов пазар на клиенти.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement