Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Бора Бора нѐ воодушевува со својата нова понуда

Ако одморот на јахта звучи како идеална авантура, ние ја имаме вистинската работа за вас.

За да ги задоволи љубителите на патувањата дури и во ова лошо време, компанијата со седиште во Бора Бора, ELYT Charter Tahiti, планира да започне неверојатна пловечка вила, совршена за сите оние кои се вљубени во луксуз и море.

Со поглед на беспрекорните сини води на Бора Бора, овој брод со четири соби има две бањи, кровна кутија, беспрекорно опремена кујна и трпезарија, луксузен телевизор и скара. Вкупно, осум лица можат да останат тука одеднаш, поради што е идеална понуда за семејства.Кога станува збор за забава на вода, ние нудиме кајаци, опрема за нуркање, сервис за консиерж, приватен готвач и екипаж, меѓу целата флота од различни погодности. Гостите можат да изберат дали да изнајмат брод како стационарна вила или крстарење, со услуги на приватен капетан.

Во моментов во процесот на градење, пловечката вила ќе користи соларни панели и литиумски батерии, заедно со системот за третман на отпадни води. Резервациите ќе бидат отворени од 1 декември годинава, со цена што се движи од 2.000 УСД за вечер.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

И покрај фактот дека шоуто Burberry Spring / Summer 2021 се одржа без гледачи во шума близу Лондон, креативниот директор на брендот Рикардо Тиши...

Green Tea

Нови опции наместо вообичаениот зачин. Солта е еден од најчестите зачини. Иако конзумирањето во умерени количини не треба да биде причина за загриженост, прекумерното...

Cotton Club

Прекрасна, модерна и неодолива фризура е целта на прилично голем број жени. Токму поради оваа причина, за да изгледате модерно и неодоливо, ви донесовме...

Fine Living

Ако не сте тип на жена која редовно се прегледува „јужно од границата“, можеби нема да сфатите дека, како и остатокот од вашето тело,...