Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fine Living

Пејачката ја реновирала куќата на познатиот филмски продуцент Семјуел Голдвин. Тејлор Свифт е една од најбогатите музички ѕвезди во светот со богатство проценето на...

Fine Living

Комбинацијата на италијански вкусови и париски шарм се појавува во сосема новиот ресторан „Gigi“, ново обележје во Градот на светлината, кој не кани на...

Fine Living

Вилата беше единствениот преостанат дом во богатото портфолио на милијардерот. Изгледа дека Илон Маск го исполнува своето ветување дека нема да „поседува куќа“. Минатата...

Fine Living

Во градот Убуд, меѓу бујните речни шуми, се наоѓа Вицерој Бали – приватно одморалиште со 25 индивидуални вили со бесконечни базени со поглед на...

Fine Living

Можете да замислите како ја поминуваме цела есен и зима во него, воопшто не би имале потреба од излегување. Населбата Нолита во Долен Менхетен,...

Fine Living

Можете да го трансформирате вашиот дом во пријатна есенска оаза користејќи атрактивни детали во традиционални бои оваа сезона. Сè е достапно од топли жолти...

Advertisement