Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Qure – 3 минути за сјајна кожа на лицето!

Козметолозите прават чуда за нашата кожа, но што ако придобивките од третманот не ни бидат достапни или едноставно сме спречени редовно да посетуваме салони или клиники за дерматологија?

Ако имате добро познати проблеми со лицето или сакате да ги намалите линиите на кои се пресметува возраста, измерете го степенот на стрес или бројот на испушени цигари, имаме нов сојузник – маска Qure со LED светла.

Дерматолошки тестирана, избрана од еминентни и искусни дерматолози, маската Qure е ПРВАТА маска во светот што се прилагодува на вашата кожа! Постои апликација со чија помош можете да одредите на кое дел од лицето светло светло и кое потсетува на третманите што следат. Со апликацијата, можете да се вклучите во осумнеделен предизвик против стареење за брзо да ја видите ефективноста и напредокот по третманот.

И не, терапијата не е лекови, игли, болни третмани или агресивни хемиски пилинг. Терапијата се изведува со помош на ледени светла, а нивната боја и интензитет зависат од потребите на вашата кожа или проблемот што сакате да го решите.

Она што го прави овој производ „интересен“ во козметичката индустрија е добродушноста и големата ефикасност на маската за лице со црвена светлина Qure Ова се црвени светла кои решаваат воспаление, егзема, псоријаза и акни за само 3 минути на ден. Благодарение на црвеното светло, нашите клетки се стимулираат да создаваат колаген, што е клучно за сјајот и затегнатоста на кожата.

За жал, како што старееме, нашето тело ја губи можноста повторно да создаде големи количини на колаген, а како што поминуваме 87% од нашето време внатре, недостатокот на светлина со слаб колаген остава последици на кожата.

Како да се спречи тоа? Недостатокот на светлина се компензира со маската Qure, која го зголемува производството на енергија на клеточно ниво и го стимулира производството на колаген. Токму на овој начин се намалуваат воспаленијата и хиперпигментацијата, и како резултат на тоа имаме подмладена кожа. Кожата е исклучително помека, сјајна, а брчките се измазнети. Бидејќи терапијата со црвено светло делува за производство на колаген, изразените брчки се намалуваат, а процесот на стареење се забавува.

Покрај Red light therapy, постои и Blue light therapy, што се покажа како исклучително корисна во борбата против благи, умерени и тешки форми на акни.

Нерамнотежата на хормоните, стресот и лошата исхрана предизвикуваат мозолчиња што го уништуваат изгледот на лицето, а терапиите можат да бидат болни и долготрајни со ефекти кои не се загарантирани. Qure маската и терапијата со сина светлина делуваат така што ги уништуваат бактериите во фоликулите под површината на кожата, со што се потиснува ширењето на бактериите и понатамошното воспаление. Оваа терапија регулира себум и третира запушени пори, кои обично се причина за појава на акни и слични воспаленија.

Qure led маската се заснова на клиничката технологија за третман на лице и станува неопходен дел од рутината за нега на кожата ширум светот. Не мора да одите на клиника и да дадете многу пари за третмани, со Qure led маската можете да и овозможите ефикасна и освежувачка атмосфера на вашата кожа секој ден.

Никој не ја знае вашата кожа подобро од себе, а Qure led маската ви овозможува да го третирате лицето од удобноста на вашиот дом со највисок квалитет на методи и терапија дизајнирана исклучиво за вас!

За само 3 минути на ден, каде што сакате и кога сакате, можете да си дозволите третмани со Qure led маската со кои ќе забележите резултати 5-10 пати побрзо отколку да одите на клиника и скапи третмани еднаш неделно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Црните плажи се појавуваат на места кои некогаш имале силна вулканска активност или се во близина на сѐ уште активни вулкани. Долгите бели песочни...

Cotton Club

Иконски чанти, чевли и други детали добија летно, песочно освежување… Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кири штотуку ја лансираше...

Fool Moon

Еден ден некој го праша најбогатиот човек на светот: „Дали има некој побогат на светот од тебе?“ Најбогатиот човек одговори: „Да, постои личност која...

Fine Living

Кога ќе го слушнеме Alvisi Kirimoto + Partners, првото нешто што ни паѓа на ум е ништо друго освен извонредност во архитектурата и уметност...

Advertisement