Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Golden Boy – Најскапиот бургер во светот со неверојатна цена

Ако сте гурмани кои особено сакаат бургери, оваа понуда е вистинската работа за вас…

За да го задоволи пребирливиот вкус на декадентните љубители на гастрономијата, Роберт Јан де Вин, сопственик на холандскиот ресторан De Daltons, штотуку го претстави најлуксузниот бургер во светот, наречен Golden Boy.

Тој за малку ќе ја грабнел круната од Outlaw grill бургерот од 325 килограми, што е прогласен за најскапиот бургер во светот од страна на Гинисовата книга на рекорди. Golden Boy доаѓа со полн вкус и изобилство на состојки.

Направен е Wagyu A5 гради, ребра, рак варен во бело вино, со перфекни прстени од кромид маринирани во Дом Перињон, винитџ шунка Јоселито, бели тартуфи, кавијар Белуга, чаден шафран, мајонез подготвен со јајца од патка и бургер леб попрскан со Дом Перињон шампањ.

Бургерот и понатаму е зачинета со сос за скара направен од Копи Луак кафе и „Macallan Single Malt Whiskey Rare Cask“, сирење чедар со тартуфи, специјално одгледувани домати и кисели краставици димени со виски.

Достапно во холандскиот ресторан De Daltons, лоциран во малото гратче Вуртуизен на 40 минути од Амстердам, Golden Boy ќе ве чини 5.911 долари! Дали вреди секој денар? Пресудете сами.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Означувајќи го деби -одморалиштето на брендот на Карибите, Six Senses La Sagesse, Гренада е сместена на југот на островот, позната по својот зачинет и...

Route 66

Целосно електричниот хиперавтомобил Лотус Евија е признат на престижните Меѓународни награди за дизајн (ИДА), освојувајќи ја категоријата „Дизајн на производ на годината“. Основани во...

Green Tea

Оваа сочна веганска кајгана е направени од брашно од леблебија и лен, а ароматизирана е со куркума и лук. За 5 минути добивате едноставен,...

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Advertisement