Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Brazilian Butt Lift – нови неинвазивни методи на подигнување на задникот

Новите неинвазивни методи за подигнување на задникот прават чуда без болка и непријатност.

Цврст, затегнат и убав задник е сон на секоја жена, бидејќи формата на задникот влијае на целокупниот изглед на телото. Денес, и покрај невидената состојба со пандемијата, развојот на естетската медицина и дерматологијата е брз и носи многу пријатни вести за секоја жена што сонува за тело со идеални размери.

Особено, новите техники на неинвазивно подигнување на задникот можат да обезбедат непосредни резултати, скоро според бразилските стандарди, без болка и мака.

За разлика од другите форми на операција на задникот, како што е поставување силиконски импланти на задникот, бразилскиот лифт за задник се рекламира за да обезбеди поприродни резултати, а притоа да се создаде поголема заобленост на задниот дел.

Еволуцијата на технологијата е клучот за постигнување уникатни резултати без операција. Апаратите за нова технологија, како што се системите Embody и Emsculpt, ги менуваат правилата во можноста за зајакнување на мускулите и хипертрофија не само во задникот, туку и на стомакот, бутовите, рацете, предизвикувајќи 30.000 контракции за само 30 минути со стимулирање на фокусирани магнетни полиња , создавајќи апсолутна хиперплазија и хипертрофија мускулни влакна и значително согорување на маснотии. Со само 6-8 недели сесии, волуменот на задникот може да се зголеми за најмалку 20%.

Во исто време, релаксацијата на кожата се третира со биостимуланси, како што се Radiesse (хидроксиапатит) или Sculptra (полилактична киселина), кои го стимулираат производството на колаген и еластин во областа. Овие нови техники, со минимални инјекции, кои обично не надминуваат три, постепено постигнуваат измазнување на кожата, видливо затегнување и нежно зацрвстувањето, истовремено намалувајќи го целулитот. Сесиите се изведуваат под локална анестезија во лекарската ординација и нема потреба да се воздржувате од секојдневни активности. Резултатите траат околу две години.

Конечно, доколку има потреба од непосредна корекција на задникот, современата естетска дерматологија може да понуди специјални третмани со хијалуронска киселина за телото Hiacorp. Со инјекцијата, која се изведува под локална анестезија и за минимално време, задникот се изведува во посакуваните димензии и се добива волуменот и обликот што одговара на телото. Постапката обично бара втора сесија, по приближно три месеци. Експертите препорачуваат воздржување од интензивно вежбање 15 дена, додека ефектот трае најмалку две години.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement