Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

5 правила на Блејк Лајвли за совршен изглед: ЕДНА РАБОТА ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ НИКОГАШ не прескокнува…

Блејк Лајвли неодамна блесна на Мет Гала, но ова не е единствениот пат кога оваа убавица не воодушеви со својот изглед.

Блејк Лајвли (34) со години е иста и не е чудно што таа е секогаш главна тема каде и да се појави.

Познатата актерка неодамна го привлече вниманието со својот необичен и оригинален фустан, но и покрај тоа не можеме а да не забележиме колку одлично и негувано изгледа Блејк.

Таа е позната по своите здрави животни навики до кои без исклучок се придржува, а тоа и дава совршен изглед и самодоверба.

  1. Не пијте алкохол.

Самата Блејк еднаш изјави дека не пие затоа што не ги сака ефектите на алкохолот, туку дека сака да биде дел од забавата и сака кога се собираат луѓе.

  1. Не го прескокнувајте појадокот.

Актерката го започнува денот со чаша вода и здрав појадок, а знаеме колку е важен појадокот за еден оброк да го балансира телото. Нејзиниот омилен појадок е варени јајца.

  1. Имајте четири помали оброци на ден.

Нутриционистот и го препорачал овој режим на актерката и таа строго се придржува до него. Регулираната исхрана во исто време и во иста количина секој ден е совршена за телото и никогаш нема да имате проблем со килограмите.

  1. Нејзините оброци се добро избалансирани.

Балансот е неопходен во се, па и во исхраната. Блејк се труди да има се во чинијата и да биде многу разновидна, а овошјето и зеленчукот се незаменливи.

  1. Обидете се да се подготвите што повеќе дома.

Лајвли нема готвач или домашна помошничка. Таа се обидува да готви за себе и за своето семејство секогаш кога има време, а со тоа најдобро го контролира начинот на подготовка на храната, како и внесот на калории.

Да потсетиме, актерката неодамна го засени црвениот тепих, а нејзиниот изглед е секогаш една од главните теми, сега покрај овие навики јасно е и како успева да изгледа фантастично. Блејк Лајвли ужива во бракот со Рајан Рејнолдс со кој има три деца.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement