Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

5 намирници завиткани во сланина како совршена порција (вистинско изненадување за гостите)!

Препуштете се како да сте во ексклузивен ресторан!

Колбаси
Одлучете се за еден или направете „коктел“ од неколку видови колбаси – како што сакате. Исечете ги на помали парчиња, завиткајте ги со тенко парче сланина и ставете ги во рерна да се печат. Не се потребни масти или масло.

Аспарагус
Посипете го маслото врз фолијата, посолете прстофат сол и зачинете, па наредете ги „копјата“ од аспарагус. Во средината наредете кришки сланина и завиткајте го секое снопче аспарагус. Потоа ставете ги на грил-тава околу пет минути. Послужете ги со пржени јајца, за оброк со ниски вредности на јаглени хидрати.

Пилешко
Исечете ја средината на пилешките гради, ставете растопено сирење во отворот, завиткајте се во сланина и печете 30 минути.

Лосос
Помислете само на оваа идеална комбинација. Најздрава риба и допир на калорична и вкусна сланина. Филетите лосос „облечете“ во две кришки сланина. Печете ги 15-20 минути.

Смокви
Одозгора на секоја смоква се сече во форма на крст, па се посолува и се зачинува, па се пржи 1 минута, па се пече 6 минути. Пропржете ја сланината и завиткајте ја околу топлите смокви.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement