Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

4 навики на Мерил Стрип кои прават да изгледате млади и Во осмата Деценија: За број 2 никогаш не би погодиле…

Мерил Стрип (73) е прославена актерка која сè уште фасцинира со својот изглед на кој многумина и завидуваат.

Покрај маестралните улоги и успешната кариера, Мерил Стрип е позната и по нејзината најголема љубов во Холивуд.

Мерил и Џон Казале се уште важат за најсреќниот пар во Холивуд, а актерката тешко ја издржа неговата смрт. Таа му го посвети својот живот, па дури и ја паузираше кариерата за да биде со него во болеста.

И покрај сите проблеми кои ги доживеа, славната актерка се уште е икона на стил и шарм. Изгледа фантастично, годините не и можат ништо, а нејзината тајна се четири мали навики во исхраната.

  1. Со пријателите подготвува храна

Мерил сака да готви со пријателите и да споделува храна, тоа е нејзин ритуал, а исто така верува дека кога сте во друштво ќе јадете многу помалку бидејќи акцентот е на разговорот и добрата забава.

  1. Ужива во пица

Пицата е нејзиното омилено нездраво јадење и никогаш не се откажува од неа. Ова е доказ дека треба да имате помалку од се во вашата исхрана.

  1. Не се фокусира на слабеење

Мерил има богато мени и никогаш не размислува за килограми. Таа го раскажува својот совет до девојките за одбрана на почесен докторат на Универзитетот во Индијана.

  • За младите жени, би рекол, не грижете се толку за вашата тежина. Девојките поминуваат премногу време размислувајќи за тоа, а има и подобри работи. За младите мажи, па дури и за жените, она што ве прави различни или чудни е вашата сила. Сите се трудат да изгледаат најдобро, а всушност луѓето кои изгледаат поинаку се тие кои победуваат. Некогаш го мразев носот -беше искрена актерката.
  1. Користи храна од органско потекло

Мерил Стрип не користи скапа козметика и единствено нејзино правило е што помалку да го допира лицето со рацете, а познато е дека се придржува исклучиво до органска храна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement